Sensoa en Netlog zoeken de Safe Sex-vriend
Ook op www.allesoverseks.be, de jongerensite van Sensoa, plaatsen we een aantal favorieten en op Museumnacht worden foto’s geprojecteerd in de Wereld van Kina (Gent).
Nog elke dag worden er duizenden levens getekend door aids, ver en dicht bij huis. Elke twaalf seconden raakt wereldwijd iemand besmet met het hiv-virus. Als u deze zin gelezen heeft is er opnieuw iemand besmet geraakt. UNAIDS, de organisatie die binnen de Verenigde Naties werkt rond aids, becijferde dat in 2008 wereldwijd 2,7 miljoen mensen besmet raakten met hiv, waaronder 430.000 kinderen. Dat brengt het totaal aantal mensen met hiv/aids op 33 miljoen, waarvan 2,5 miljoen kinderen. In 2008 stierven gemiddeld 2 miljoen mensen aan aids, 280.000 van hen waren jonger dan 15 jaar.
Het zijn cijfers die zeker ook jongeren niet onberoerd laten. “Ik ben de safe sex-vriend” wil de fotograaf in hen wakker maken. Met hun foto kunnen zij hun ideeën rond preventie en condoomgebruik tonen. Zo kunnen zij veilig vrijen promoten en op die manier de opmars stoppen van een virus dat zich steeds maar vermenigvuldigt.
De populaire netwerksite Netlog ondersteunt en promoot de wedstrijd en neemt zo een voortrekkersrol op. Netlog wil met deze actie meewerken aan een positief verhaal: met de wedstrijd onderschrijven zij de boodschap van veilig vrijen waar Sensoa de deelnemende en stemmende jongeren over wil laten nadenken.
Meer informatie over de wedstrijd op www.netlog.com/allesoverseks
