De campagne helpt mensen met concrete tips op Allesoverseks.be hoe ze condooms ter sprake kunnen brengen. 

Het aantal soa’s bij jongvolwassenen tussen 20 en 25 jaar is hoog. Condoomgebruik is dus essentieel om dat aantal naar beneden te krijgen. Maar onderzoek wijst uit dat praten over condooms met de (nieuwe) sekspartner niet zo evident is, waardoor condooms weggelaten worden. 

Beschermd vrijen begint met een babbel

De campagne ‘Praat over condooms’ onderstreept het belang van condoomgebruik om soa’s te voorkomen. 

Ze geeft ook concrete tips aan jongeren tussen 20 en 25 jaar om het condoom ter sprake te brengen voor de seks. 

Vooraf praten over het condoom, zorgt ervoor dat het ook gebruikt wordt. Dat weten we uit onderzoek. Goede kennis over het condoom helpt daarbij. 

Hoe kan ik meewerken aan de condoomcampagne?

Help jij mee de boodschap van de campagne verspreiden?

Voor de mediakit moet je om praktische redenen je mailadres invullen, maar we houden deze gegevens niet bij. 

Waarom we ons richten op jongeren tussen 20 en 25 jaar?

  • Chlamydia en gonorroe komen het meeste voor bij jongeren tussen 20 en 25 jaar. Ook HPV, waaronder genitale wratjes, en genitale herpes komen vaak voor, maar de cijfers worden niet bijgehouden.
  • Meer dan de helft van alle chlamydia-diagnoses (52%) werden vastgesteld bij mannen en vrouwen onder de 35 jaar.
  • Vier op tien van alle diagnoses van chlamydia komen voor bij vrouwen tussen de 20-24 jaar.
  • Gonorroe komt vijf keer vaker voor bij mannen dan bij vrouwen. Voornamelijk bij mannen tussen de 20-39 jaar.